Az maga a csoda.
Ahogyan az elektronikus világunkban egyre növekszik és mindenki számára hozzáférhetővé válnak azon digitális eszközök és gépek, amelyek rögzíteni képesek a pillanatot, úgy növekszik egyenes arányban azoknak az embereknek a száma, akik ezekkel az eszközökkel szívesen örökítik meg, elsősorban saját maguk számára a fontos pillanatokat.
Azok, akik a fotográfia mai modern eszközeivel, a kimerevített pillanatot saját látásmódjukkal, érzésvilágukkal is felruházni képesek, a mozdulatlanság valóságát és szépségét mások számára is értékként megmutatják, legyenek profik vagy akár amatőrök, azok csodát visznek véghez.
Az építészet fényképezésével, amely a fotográfia egyik új és ma már divatos ágának is mondható, egyre többen foglalkoznak.
Két nagy irányzat figyelhető meg.
Az egyik kimondottan a piaci elvárások szerint, a megrendelő igényei alapján készíti a képeket az épített környezetről. A másik irányzat, a dokumentarista fényképezés egyik nagyon nehéz válfaja, amely az adott társadalmi kor építészetét hivatott dokumentálni és egyben az utókor számára művészi fokon archiválni.
Tapa Gergely, amatőr fényképészként, dokumentarista stílusban dolgozta fel a „Mozgásjavító” iskola három különböző épületét: a Lajta Béla által tervezett és 1908-ban megépített szecessziós épületét, a Medgyes Alajos által tervezett és 1911-ben megépített, de 2010-ben teljesen felújított épületét, valamint Csillag Katalin által tervezett új és modern, 2009-ben megépített épületeit.
A három épületről készített fotográfiáit magas színvonalon készítette el, mint egy hagyományosnak számító dokumentációs anyag.
Tapa Gergely számomra egyszerre volt képes megörökíteni az épületek architektúrájának szépségét és a tervezők alkotásait, ugyanakkor művészi színvonalon keltette fel az érdeklődésemet, és képes volt bevezetni az épületek és az épített környezet finom, sokszor észrevehetetlen, cizelláltan szép részleteibe is. A képeiről sugárzik a fényképész finom látásmódja, kultúrája és legfőképpen szeretete azokhoz az épületekhez, amelyben a mindennapjait tölti, a mozgáskorlátozott gyermekek szolgálatában.
Meglátni a szépet és azt másoknak számára művészi fokon megmutatni, az maga a csoda.
Bizton állíthatom, hogy Tapa Gergely az épületekről készített alkotásaival Lajta Bélát, és Medgyes Alajos tervezőket is meglepné.